poniedziałek, 28 marca 2016

Poza czasem - Alexandra MonirTytuł: Poza czasem
Tytuł oryginalny: Timeless
Seria itp.: Poza Czasem (tom 1)
 Autor: Alexandra Monir 
Tłumacz: Natalia Mętrak
Wydawnictwo: Jaguar
Stron: 286

Jednego dnia największym problemem Michelle jest rozstanie z chłopakiem. Drugiego jej życie zostaje wywrócone do góry nogami przez wypadek. Musi jechać do swoich dziadków, których właściwie nie zna. Jej krewniacy są bogatymi mieszkańcami Nowego Jorku. W nowym miejscu dziewczyna czuje się samotna i nie kochana. Choć zaczęła na nowo jako bogata dziedziczka rodziny Windsor, nie czuje szczęścia, wręcz przeciwnie z dnia na dzień jest bardziej zagubiona. Wszystko się zmienia z chwilą znalezienia dziennika należącego do jednej z jej poprzedniczek oraz klucza mających niezwykłą moc.

,,Nic na świecie nie jest w stanie cię zniszczyć poza tobą samą. 
Złe rzeczy przydarzają się wszystkim, ale kiedy trafia na ciebie,
 nie możesz po prostu rozpaść się na kawałeczki i umrzeć.
 Musisz walczyć."

Michelle jest typową bohaterką, którą można polubić, ale nie ukrywam, że czasami mocno irytuje. Jej pasją jest pisanie wierszy i piosenek. Jest skromna i nie zależy jej na pieniądzach, ani popularności w nowej szkole. Od dawna śni o mężczyźnie swoich marzeń, którego nigdy wcześniej nie widziała. W tym przypadku jest nim Philip Walker żyjący w początkach XX w. Chodzący ideał który, dla przyjemności komponuje piosenki i gra na fortepianie. Jest on zniewolonym przez własną rodzinę, od zawsze robił to, co chcieli inni. Miłość rozpala się szybko i intensywnie, co mi odebrało wiele przyjemności z tej książki (zdecydowanie wolę kiedy dzieje się to powoli i naturalnie).

,,Czemu tracimy tyle czasu na tęsknotę, zamiast po prostu być z naszymi ukochanymi?"

Skoki w czasie to już trochę wyczerpany temat i pani Monir, nie była wstanie wprowadzić czegoś nowego i świeżego, ale to nie szkodzi. Ta książka ma w sobie coś, że mimo kilku wad czyta się naprawdę przyjemnie. Warto podkreślić, że dziewczyna nie jest uwięziona w czasie, tylko może swobodnie się przemieszczać. To dodaje smaczku całej opowieści, bo nie jest monotonna. A lata przez które się ona przewija dobrze oddają klimat dawnych czasów dzięki szczegółowym opisom. Cała ta opowieść głównie podkreśla, że miłość może przezwyciężyć wszystkie przeciwności losu.
Ze względu na to, że autorka jest piosenkarką do książki jest dodawana playlista z napisanymi przez nią piosenkami. Niestety ja nie mam możliwości jej odsłuchania, bo książkę mam z biblioteki.

,,Jaki jest sens miłości, jeśli ludzie, których kochasz, zostają ci odebrani? 
Skoro Śmierć i Czas wciąż czają się, gotowi do ataku, po co miłość w ogóle istnieje?"

Podsumowując ta książka jest skierowania głównie dla nastolatek (11-13), które nie mają wysokich oczekiwań do książki oraz dla tych którzy nie mieli wcześniej styczności z "romansami" tego typu. Opowieść jest lekko pisana, przez co przyjemnie i szybko się ją czyta. 

Ocena: 7/10

DO NASTĘPNEGO :)

By Crystall
Do wyzwania:
BookAThon
Zdrowych, wesołych Świąt Wielkanocnych,
lanego poniedziałku,
smacznego i kolorowego jajka
oraz
odpoczynku w gronie rodzinnym,

życzy:
Crystall

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przeczytałeś? Zostaw jakiś znak ;) Każdy wpis się liczy, a nas zachęca do dalszego pisania. Liczymy na Ciebie ;3