piątek, 14 października 2016

Tunel strachu - Caroline Green

Znalezione obrazy dla zapytania Bieruń
Tytuł: Tunel strachu
Tytuł oryginalny: Dark ride
Seria itp.: ------
Autor: Caroline Green
Tłumacz: Karolina Sobiepanek
Wydawnictwo: Akapit press
Stron: 191


Annabel musiała przeprowadzić się wraz z mamą do domu w Slumpton odziedziczonego w spadku. Sytuacja ta była dla niej okropna. Nie chciała wyjeżdżać z Londynu, ani od ojca, który z nimi nie przyjechał. Ta zapadła dziura była koszmarną perspektywą na najbliższą przyszłość. Nie znała tu nikogo. Z mamą kłóciła się co rusz, głównie o to że zniszczyła jej życie i to przez nią tata nie chciał przyjechać. Każdy kolejny dzień był gorszy od poprzedniego. Do czasu gdy poznała dość interesującego chłopaka, który skutecznie odganiał od niej złe myśli i problemy dnia codziennego.


Bell jest kapryśną nastolatką, która wszystko co złe zwala na matkę. Bardzo mocno kocha swojego ojca i nie widzi w nim żadnych wad. Miejsce w którym się znalazła darzy głęboką nienawiścią. Po poznaniu Luki zmniejsza się natężenie narzekania na wszystko. Swoim głupim zachowaniem w stosunku do obojgu rodziców nieźle wkurza, ale to dobrze odzwierciedla jej wiek. Mimo to lekką sympatię można do niej poczuć. 
Luka również jest humorzasty jak główna bohaterka i ma silne wahania nastroju. Raz bywa uroczym chłopakiem a innym razem naskakuje na swoją towarzyszkę rozmowy z zupełnie błahego powodu. Może się wydawać to dziwne, bezsensowne i niemoralne z jego strony, w końcu od pierwszej chwili ich spotkania coś ich połączyło. Jednak z czasem zaczynamy rozumieć jego motywy. W czasie całej książki zawierają bardzo głęboką przyjaźń, która jest przeurocza.
~ ~ ~
Fabuła tego opowiadania składa się wbrew pozorom z wielu wątków, mniej lub bardziej rozwiniętych. To sprawia, że całość nie jest monotonna, a pewien zwrot akcji sprawia że książka nie jest jakimś głupim romansikiem pomiędzy dwoma bohaterami, tylko nabiera sensu w troszkę kryminalnych klimatach. Szkoda tylko że jest to taka cieniutka książeczka, bo na pewno można to było bardziej rozwinąć, no ale lepsze to niż żeby autorka w jakiś sposób popsuła swoją pracę. 


Podsumowując, książka jest idealną propozycją na jesienny wieczór albo dwa. Jest lekka, przyjemna i odmóżdżająca. Styl nie jest zły, a fabuła i więź pomiędzy postaciami jest urocza oraz utrzymana w ciepłych klimatach. Nie wprowadza nic nowego w młodzieżowym gronie książek, więc najlepiej nie oczekiwać od niej za dużo.


Ocena: 7/10

DO NASTĘPNEGO :)

By Crystall


PS Sisley też czytała i poleca ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przeczytałeś? Zostaw jakiś znak ;) Każdy wpis się liczy, a nas zachęca do dalszego pisania. Liczymy na Ciebie ;3