środa, 15 kwietnia 2015

Zabójczyni i Władca piratów - Sarah J. Maas


Tytuł: Zabójczyni i Władca Piratów
Tytuł oryginalny: The Assassin and the Pirate Lord
Seria itp.: Szklany Tron opowieść I ( Szklany Tron 0.1)
Autor: Sarah J. Maas
Wydawnictwo: Uroboros
Stron: 100

 ,,[...]Uroda, którą starannie pielęgnowała, była jej bronią,
 ale mogła również okazać się słabością." 

Sławna zabójczyni, Celaena Sardothien zostaje wysłana przez Gildię Zabójców do miejsca zwanego Zatoką Czaszek. Wraz z towarzyszem Samem mają odebrać dług od Władcy piratów. Kiedy okazuje się jednak że dług nie jest spłacany złotem, tylko niewolnikami, charakter misji zmienia się. Dziewczyna zrobi wszystko by nie dopuścić do zawarcia umowy...

  ,, [...] Niemniej jednak był brudnym, krwawym piratem,
a oni byli zabójcami Arobynna Hamela,
ludźmi wykształconymi, zamożnymi i eleganckimi.[...]" 


Jak zobaczyłam z przyjaciółką tą książkę wraz z drugim tomem na półce w bibliotece obydwie stwierdziłyśmy że musimy je przeczytać. Tak więc je wzięłam bo ona miała max wypożyczonych książek. Przeczytałam pierwsze strony i już spodobał mi się charakterek głównej bohaterki: porywcza, wybuchowa, niebezpieczna i nie daje sobie wejść na głowę (co jest miłą odmianą). Ale każdy ma swoje złe cechy, co po czasie też wyskakuje z worka: jest ogromnie próżna. Kryje swoją prawdziwą tożsamość pod maską albo fałszywym imieniem, by świat nie wiedział kim jest. Dzięki czemu może chodzić na wystawne przyjęcia; ale też by wróg nie lekceważył jej.  Chociaż ma serce i żal jest jej tych wszystkich niewolników. Sam jest porządny i posłuszny czego też nie można powiedzieć o Celaenie.

 ,, [...] Była przecież zabójczynią, a nie bezwzględną morderczynią.[...]" 

 Książeczka jest bardzo króciutka i lekka, więc spokojnie ją można przeczytać w jeden wieczór. Osobiście fabuła mnie absolutnie wciągnęła i żałuje że trzeciej części wogóle nie mają kupione ( w bibliotece ;( ). Gorąco polecam.

,,Dziewczyna zapomniała o swoim wyglądzie - więźniowie widzieli przecież pozbawioną twarzy, strojną w powiewający płaszcz  istotę, która mijała ich niczym sama Śmierć. [..]"

Ocena: 8/10

DO NASTĘPNEGO :)

By Crystall


PS. Sorrki że tak długo notatki nie wstawiałam ale mam ograniczony dostęp do komputera, więc ode mnie notatki będą się pojawiały naprawdę rzadko. Mam ogromną nadzieję że nie długo to się zmieni.

2 komentarze:

 1. Od dłuższego czasu poluję na te opowiadania jak i całą serię :P
  Mam nadzieję, że w najbliższym czasie zapoznam się z przygodami Celaeny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poluj dalej, bo naprawdę warto :)
   Pozdrawiam

   Usuń

Przeczytałeś? Zostaw jakiś znak ;) Każdy wpis się liczy, a nas zachęca do dalszego pisania. Liczymy na Ciebie ;3