piątek, 27 marca 2015

Córki Księżyca 2 - Lynne Ewing

Nocny Cień
Tajemny Zwój
Lynne Ewing
Seria: Córki Księżyca - 3 i 4 tom
Oryginalna nazwa: Daughters of the Moon #3: Night Shade
Daughters of the Moon #4: The Secret Scroll
Wydawnictwo: Jaguar
Liczba stron: 360

"-Wiem, że ty wypierasz się strachu. Ale im mocniej to robisz i im bardziej koncentrujesz się na unikaniu lęku, tym chętniej on zakrada się do twojego życia."

W tych tomach akcja koncentruje się wokół Jimeny i Catty.
W "Nocnym Cieniu" z za grobów przybywa zmarły już chłopak Jimenny - Veto. Swoim pojawieniem przysparza tylko problemów Córkom. Pakt, który zawarł z Atroxem może sprowadzić nieszczęście na wszystkich.
"Tajemny Zwój" opowiada historię Catty, która chce poznać swoją biologiczną matkę (tą która zostawiła ją na pustyni gdy miała 6lat). Dzięki swoim mocom jest do tego zdolna, ale... Te informacje mogą sprowadzić na nią więcej kłopotów.

No cóż, w dalszym ciągu styl pisana pani Ewing mi NIE odpowiada. Za dużo powtórzeń i nie wiem co jeszcze, ale naprawdę źle mi się to czyta. Jednak sama treść jest spójna, ciekawa i niestety przewidywalna. Lekkie historyjki o szczęśliwych zakończeniach.
Irytowały mnie te ciągłe powtórzenia akcji. Rozumiem, że chodzą na imprezy gdy tylko jest okazja... no ale proszę, ile można o tym czytać? Albo te wszystkie zmyślne stroję... Z reguły podobają mi się opisy ciuchów, ale w tych książkach jest ich zdecydowanie za dużo.

"-Nie ma sytuacji bez wyjścia [...] Tylko czasami nie dostrzegamy alternatyw."

Pozytywem w tej serii jest to, że poznajemy każdą z bohaterek z osobna. Tyle, że nie zbyt dokładnie (w moim odczuciu). Brakuje mi czegoś w tej książce, nie wiem czego, ale jednak...
Zastanawiam się nad tym czy warto kontynuować tą serie, gdyż nie powala. Nie należy do najciekawszych, chociaż sam pomysł jest niezły.
Jeśli jeszcze nie zaczęło się czytać tej serii to chyba nie warto. Jeśli jednak przez ręce przeszła wam poprzednia książka, to myślę że tą też trzeba przeczytać. Można po nią sięgnąć jeśli nic innego nie ma na półce, ale jeśli macie coś ciekawszego to zostawcie tą serię na czarną godzinę...

"-Jestem w niebie. Mam słońce, mango i ciebie."

5/10
Pozdrawiam
Sisley

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przeczytałeś? Zostaw jakiś znak ;) Każdy wpis się liczy, a nas zachęca do dalszego pisania. Liczymy na Ciebie ;3