piątek, 4 sierpnia 2017

Akuszer Bogów - Aneta Jadowska

Akuszer Bogów
Aneta Jadowska
Seria: Cykl o Nikicie - tom 2
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Liczba stron: 400
Recenzje: tom 1.

"[...] Norwegia to kraj prastarej magi na wyciągnięcie ręki. Tu starzy bogowi wciąż są czczeni, głodni uwielbiania i potężni."

Nikita chce poznać prawdę. Z tego powodu razem z Robinem wyrusza w podróż do Norwegii - źródła i początku. Nie będzie to jednak miła i spokojna wyprawa. Ktoś nasyła na dziewczynę płatnych zabójców. Poza tym bogowie zaczęli się nią interesować, choć nie kojarzy aby zalazła któremuś za skórę...
O co w tym wszystkim chodzi? Kim jest Akuszer Bogów? Kto czyha na życie Nikity? Kogo spotka na swojej drodze? Czy uda jej się "odnaleźć prawdę"?

Akuszer Bogów jest godną kontynuacją Dziewczyny z Dzielnicy Cudów. Pokusiłabym się nawet o stwierdzenie, że jest lepszy. Dostajemy w nim jeszcze więcej akcji, podróż po Skandynawii, informacje o przeszłości Nikity, trochę mitologii nordyckiej i całą masę nowych, ciekawych bohaterów. Czego chcieć więcej?

"[...] Mam alergię na emocje, czy są na to tabletki? Mogą być nawet zastrzyki."

Po raz kolejny Aneta Jadowska zaskoczyła mnie w bardzo pozytywny sposób. Bo czytając opis spodziewałam się czegoś innego niż dostałam. (I tak na dobrą sprawę to tak jakby spojleruje on drugą połowę książki.) Obawiałam się, że tym razem będę miała do czynienia z "pokonać przeszkody, dopaść bosa", a tu proszę: niespodzianka i nie małe zdziwienie, bo dostałam dobrze przemyślaną fabularnie powieść, w której akcja jest nam odpowiednio dawkowana.
Jak w pierwszym tomie, autorka od czasu do czasu podkręca adrenalinę, przyprawiając o szybsze bicie serca. Tu i tam sypią się humorystyczne teksty i przekomarzania, a czasem można poczuć takie przyjemne ciepełko i zadowolenie w środku ;).

W Akuszerze Bogów czytelnik nie jest aż tak bombardowany informacjami jak w poprzednim, jednak nadal jest ich sporo, w końcu mamy dowiedzieć się więcej o Nikicie. Świat przedstawiony jest niezmiennie ciekawy, bo tak jak wcześniej poznawaliśmy Warsa i Sawę, tak tym razem mogliśmy dowiedzieć się o Skandynawii i jej magicznej stronie oraz o... zaświatach, a także dziwnych, raczej niespotykanych, stworzeniach tam żyjących.

"Wszyscy zasługujemy na swoją porcję prawdy i odpowiedzi w miejsce niekończących się pytań."

Osobom, którym spodobała się Dziewczyna z Dzielnicy Cudów (zainteresowanym pierwszym tomem polecam zerknąć do jego recenzji), powinny bez zastanowienia sięgnąć po Akuszera Bogów. Jest zdecydowanie warty przeczytania ;).
Choć sama miałam problem z wciągnięciem się w historię (raczej było to spowodowane kończeniem szkoły i zajęciami z tym związanymi), to książkę pokochałam i zdecydowanie ją polecam <3.

Pozdrawiam
Sisley

PS Ilustracje Magdaleny Babińskiej są cudne *.* i je też kocham <3.

"- Jestem cała i zdrowa.
- Raczej nie na umyśle, młoda.
- Nie wymagaj zbyt wiele."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przeczytałeś? Zostaw jakiś znak ;) Każdy wpis się liczy, a nas zachęca do dalszego pisania. Liczymy na Ciebie ;3